ההרשמה לשנת תשפ"ה
נסגרת בקרוב!

מפגש היכרות עם תוכניות המצוינות
יום חמישי | 23.5 | 19:00

המרכז לחינוך סייבר, מיסודם של משרד הביטחון וקרן רש"י, פועל לקידום מוביליות חברתית ושוויון הזדמנויות לנוער מהפריפריה הגיאוגרפית והחברתית בישראל, באמצעות פיתוח והפעלת תוכניות חינוך למצוינות טכנולוגית במטרה להכשיר את החניכים והחניכות לשירות צבאי או לאומי בתפקידי סייבר, נתונים וטכנולוגיה ובהמשך לקריירה בהייטק.

התוכניות שלנו

תוכניות מצוינות תלת שנתיות (י'-י'ב) בתחומי הסייבר, הטכנולוגיה והבינה המלאכותית
לבני ובנות נוער מהפריפריה הגיאוגרפית והחברתית, דגש רב על הטמעת מיומנויות ויכולות למידה.
אין צורך בידע מוקדם.

תוכנית הסייבר הלאומית ללימודי עומק בתחומי מחקר והגנת סייבר, תכנות, רשתות ומערכות הפעלה.

תכנית לנערות בלבד, המקנה ידע מעמיק בסייבר ותכנות ומכשירה לתפקידי טכנולוגיה וסייבר בצה"ל ובגופים ביטחוניים במסגרת השירות הלאומי.

תוכנית להכשרת עומק בתחומי מדעי הנתונים, בינה מלאכותית, מחקר נתונים, ותכנות.

התוכניות שלנו פועלות בשותפות עם:

התוכניות יעניקו לילד.ה שלכם:

igul

ידע וניסיון

העמקה במקצועות המבוקשים ביותר בעולם ההייטק באחת מבין 3 מסלולי מצוינות בתחומי הסייבר ו-AI.

igul

שירות צבאי או לאומי משמעותי

הזדמנות להתמיין ליחידות הטכנולוגיות המובחרות בצה״ל: אגף המודיעין, אגף התקשוב וההגנה בסייבר ועוד, או לשירות לאומי טכנולוגי משמעותי בגופי ביטחון שונים.​

igul

מיומנויות חשובות

פתרון בעיות מורכבות, למידה עצמאית, כישורי הצגה עצמית, ניהול פרויקטים, ניהול זמן ועוד.

igul

כיף והעשרה

כל התוכניות מציעות מסגרת חברתית מגובשת, מפגשים בחברות הייטק מובילות, פעילויות קיץ והעשרה.בנוסף, כל החניכים.ות בהן מקבלים.ות לפטופ אישי לשימושם.ן בתוכנית.

תהליך המיון לתוכניות כולל ביצוע משימת למידה וראיון אישי. הקבלה ליחידות הטכנולוגיה הינה בהתאם לקריטריונים ומעבר תהליך המיון של צה"ל.

שאלות ותשובות

הרישום והמיונים לכל תוכניות התיכון של המרכז לחינוך סייבר, מיועד לנערים ונערות מהפריפריה הגיאוגרפית והחברתית, הלומדים.ות בשנה הנוכחית בכיתה ט' בלבד. אין אפשרות להתחיל תהליכי מיון או להצטרף לתוכניות בכיתה י', יא' או יב'.

במידה והנך מתגורר/ת בכתובת זמנית, עקב פינוי מיישובך בשל המצב הבטחוני, אנא ציין/י בטופס הרישום את הישוב בו התגוררת ואת בית הספר בו למדת לפני המלחמה, על מנת שנוכל לתת מענה מתאים בתהליך הרישום והמיון.

בהחלט! כל אחד ואחת יכולים להתמיין לתכניות המצוינות. לא נדרש ידע קודם או ניסיון במחשבים כדי ללמוד בהן.
כמו כן, לא נדרשת כל הכנה מוקדמת למיונים לתכניות.

במידה ובאיזור מגוריך פועלת יותר מתוכנית אחת מבית 'המרכז לחינוך סייבר', הרישום הוא לתהליך המיון הכללי עבור כל התוכניות, בהתאם למגדרך. לאורך תהליך המיון ישנם שלבים המאפשרים לך לציין את ההעדפה שלך לתוכנית מסוימת. במידה שתעבור/תעברי את כל שלבי המיון, הקבלה היא לתוכנית אחת בלבד, המתאימה לך ביותר בהתאם לכלל הנתונים שנאספו ושוקללו בתהליך המיון. אם ברצונך לברר אילו תוכניות רלוונטיות באזורך בהתאם למקום מגוריך ומגדרך, ניתן לפנות אלינו במייל info@cyber.org.il

נציגים שלנו מגיעים לבתי הספר במוקדי הפעילות הרלוונטיים בהם מתקיים הרישום, על מנת לספר על התוכניות לתלמידים.ות. בנוסף, ניתן לקרוא עליהן באתר המרכז לחינוך סייבר בכתובת Cyber.org.il

התשובות יישלחו אל המייל שתזינו בהרשמה הראשונית. אם תעברו בהצלחה שלב מיון מסוים, יישלח אליכם זימון לביצוע שלב המיון הבא. לכן, מומלץ שתעקבו אחרי תיבת המייל שלכם באופן שוטף, כדי לא לפספס אף הודעה.
הצוות המלווה כולל מדריכים.ות ורכזות מוקד פעילות. תפקיד המדריכים.ות הוא להעביר את התכנים הלימודיים וללוות את תהליך הלמידה. המדריכים.ות בעלי השכלה וניסיון בתחומי הידע הנלמדים, וכן עוברים הכשרות והשתלמויות רבות על מנת לתת לכל חניך וחניכה את המענה המקצועי הטוב ביותר, לצד מעטפת תומכת להצלחה בתוכנית.
בתוכניות לומדים 3 שנים מכיתה י' עד י"ב. נדרשת הגעה פיזית למוקד הלימוד והמפגשים מתקיימים בשעות אחרי הצהריים, לא בימי שישי. בתוכנית מגשימים סייבר לומדים פעמיים בשבוע, 3 שעות לכל מפגש. בתוכניות ממריאות ומגשימים AI לומדים פעם בשבוע, 4 שעות מפגש. ימי המפגשים נקבעים בסמוך לפתיחת שנת הלימודים בכל תוכנית ובכל מוקד פעילות ספציפי.
כן, ההשתתפות בתוכניות כרוכה בעלות שנתית סמלית. קיימת תכנית מלגות למימון העלות לחניכים.ות הזכאים לכך.