העתיד שלך בעולם ה-DATA

העתיד שלך בעולם ה-DATA

תוכנית מגשימים Artificial Intelligence – AI (בינה מלאכותית) היא תכנית מצוינות מבית המרכז לחינוך סייבר המיועדת לבני ובנות נוער בתיכון (כיתות י'-יב'). התכנית הוקמה כמענה לצורך ההולך וגדל במומחי נתונים ו- AI בעולם התעסוקה, וכן במטרה להגדיל את מספר המתקבלות והמתקבלים לתפקידי דאטה ובינה מלאכותית בצה"ל.

התוכנית מתקיימת בשותפות מערך הדיגיטל הלאומי, מערך הסייבר הלאומי,  קרן רש"י, יחידה 8200 של חיל המודיעין בשיתוף הטכניון. חניכי וחניכות התכנית נהנים מהכשרה איכותית ומקיפה, המקנה ידע טכנולוגי מתקדם, וכן מיומנויות, ערכים וכלים רבים, הנדרשים בעולם התעסוקה של המחר ואף מסייעים להם בעבודת צוות, יצירתיות, חשיבה חישובית, תחושת מסוגלות, פתרון בעיות מורכבות ועוד.

מה לומדים בתוכנית?

ניתוח נתונים והצגתם​​

בינה מלאכותית

שפת תכנות פייתון בדגש על נתונים ולמידת מכונה

מודלים של למידת מכונה

טכנולוגיות מובילות באפליקציות מוכרות

איך התכנית פועלת?

למה כדאי לך להצטרף?

מגשימים AI, המסלול הישיר מהתיכון לתעשיית ההייטק!

שאלות ותשובות

בני ובנות נוער במוקדי הלימוד בהם התכנית פועלת – פריפריה גיאוגרפית-חברתית – אשר לומדים בשנה הנוכחית בכיתה ט'. אם אינך תלמיד/ה כיתה ט', לא תוכל/י לבצע את הרישום ולהתמיין לתכנית.

במידה והנך מתגורר/ת בכתובת זמנית, עקב פינוי מיישובך בשל מלחמת 'חרבות ברזל', אנא ציין/י בטופס הרישום את הישוב בו התגוררת ואת בית הספר בו למדת לפני 'חרבות ברזל', על מנת שנוכל לתת מענה מתאים בתהליך הרישום והמיון.

תהליך המיון לתכניות המרכז לחינוך סייבר מתחיל קודם כל ברישום לתהליך המיון. התהליך מורכב משני שלבים: משימת למידה וריאיון אישי. לאחר שני השלבים האלה, תימסר למתמיין.ת הודעת קבלה ושיבוץ לתכנית.

בהחלט! כל אחד ואחת יכולים להתמיין לתכנית "מגשימים AI". לא נדרש ידע קודם או ניסיון במחשבים כדי לעבור את המיון לתכנית וללמוד בה. כמו כן, לא נדרשת כל הכנה מוקדמת למיון לתכנית.

בכל שאלה אפשר לפנות לצוות המיון שלנו בדואר אלקטרוני לכתובת info@cyber.org.il., בציון שם מלא של הנרשם/ת ומספר ת.ז. במקרה של תקלה טכנית – יש לפרט ככל האפשר את מהות התקלה ולצרף צילום מסך רלוונטי.

במידה ובאיזור מגוריך פועלת יותר מתכנית אחת מטעם "המרכז לחינוך סייבר", הרישום הוא לתהליך המיון הכללי עבור כל התכניות הרלוונטיות באיזורך. לאחר ביצוע משימת הלמידה והראיון האישי, תשלח במייל תשובה סופית בנוגע להתאמתך (במהלך חודש אוגוסט). בתשובה נציין האם נמצאת מתאים.ה לאחת מהתכניות ואם כן – לאיזו תכנית נמצאת מתאימה ביותר.
ההשתתפות בתוכניות מסובסדת אך כרוכה בהשתתפות עצמית. קיימת תכנית מלגות לחניכים וחניכות הזכאים לכך.
תכני הלימוד במגשימים AI נכתבים על ידי אנשי פיתוח התוכן של המרכז לחינוך סייבר, בייעוץ והובלת הגורמים המקצועיים ביחידה 8200 ובטכניון.
החניכים/ות נפגשים בכיתה אחת לשבוע ל-4 שעות. לאורך השנה מתקיימים פעילויות נוספות כגון ימי שיא, הרצאות העשרה ועוד.

בואו ללמוד את התחום הכי מבוקש וצומח שיש בעולמות הטכנולוגיה ובכלל!

בעשור האחרון התפתחו טכנולוגיות המאפשרות לנתח כמויות ענק של מידע ומקדמות קבלת החלטות מושכלת. טכנולוגיות אלה מבוססות על מדע הנתונים (DS) ומשלבות בינה מלאכותית (AI) ולמידת מכונה.

בזכות טכנולוגיות אלה, אפליקציות כגון Waze וספוטיפי ממליצות לנו על המסלול הקצר ביותר לעבודה ועל שירים שבסבירות גבוהה נהנה להאזין להם. חברות סטארטפ רבות מתבססות כיום על טכנולוגית AI ובעזרתן ניתן כיום לזהות מוטציות סרטניות במהלך ביופסיה, לבצע הפריה חכמה ואפילו לדבב באופן אוטומטי סרטים עבור נטפליקס העולמית.

טכנולוגיות ה- AI פורצות דרך ומצויות בהתפתחות מואצת כמעט בכל תחום שניתן לחשוב עליו, וניתן למצוא אותן במקומות כמו מערכות נהיגה אוטונומיות, מערכות פענוח אוטומטי של צילומי CT ,מחקר גנטי, יצירת תרופות חדשות, תרגום ממוחשב משפה לשפה, זיהוי דיבור, שיווק ומכירות, פרסום מקוון, סייבר, ניהול השקעות וכמובן צבא וביטחון לאומי.

בזכות מגוון התחומים בהם טכנולוגיות מבוססות AI מצויות, הביקוש למומחי.ות דאטה הולך וגובר, והיום יותר מתמיד כדאי ללמוד את התחום הכי מדובר בתעשיית ההייטק!

לפרטים ושאלות נוספות

info@cyber.org.il

שותפים לדרך